חדשות

אגדת מפלצת השלג של עין זיוון

31 דצמבר, 2015

 

היה זה בוקר יום חורפי בעין זיוון. הרוח שרקה בחוזקה, הציפורים הצטרפו לחגיגה עם ציוץ עליז, עלי שלכת צבעוניים ניקדו את האדמה בצבעים מרהיבים וההרים המוריקים שמסביב הציעו ארוחת בוקר דשנה לפרות והסוסים שלא מזמן רק התעוררו.

עם זאת לא היה זה יום חורף רגיל. האוויר היה יותר קר, הציפורים היו  קצת יותר שקטות והפרות לעסו בפה סגור. הכול הרגישו שהיא מגיעה, שהיא בדרכה, שלא ייקח עוד הרבה זמן והיא שוב תגיע לבקר.

כבר שנים שלא ראו אותה, אך זקני הקיבוץ יודעים לספר שלפני שנים ארוכות היא אכן ביקרה ועל כן גם אם נהוג לחשוב שמבוגרים לא מאמינים במעשיות, הרי שהם כן מאמינים במפלצות ולכן כל חורף הם ישנים עם פנסים מאירים.

אל תטעו בכך שמבוגרי הקיבוץ מפחדים, הם פשוט מתגעגעים ולא רוצים שהחושך יפחיד אותה. זו הסיבה שהם ישנים לצד פנס דלוק בימי חורף קרים במיוחד, כדי שמפלצת השלג של עין זיוון לא תימס מפחד ותשוב לאחור.

מי היא אותה מפלצת? ובכן, האגדה מספרת שלפני כמה עשרות שנים היה יום חורפי במיוחד- עם כל התפאורה.. היה גשם חזק, היה מאוד קר ובשעות הלילה החלו להופיע פתיתי שלג ראשונים. באותו לילה הילדים לא ישנו, הם חיכו בהתלהבות לשלג, וכשהוא הגיע הם העירו את כולם. ההתרגשות הייתה גדולה. אף אחד לא חיכה לבוקר וכולם יצאו החוצה לברך את בוא השלג הראשון של אותה שנה .המבוגרים הכינו שוקו חם עם חתיכות מרשמלו מתוקות, האימהות הלבישו בצעיפים, כובעים, חותלות ,מעילים וסוודרים, האבות מצאו שקיות גדולות וכולם התרגשו כמו ילדים קטנים .

זה היה לילה מיוחד. השלג הלבן שנערם על האדמה הקרין אור רך, כדורי שלג עפו לכל עבר, שקיות ניילון הפכו למרכבות מהירות ואפילו הציפורים השתתפו במסיבה. באותו לילה הציפורים כלל לא ישנו אלא צייצו שיר שמח במיוחד .

פתאום ילד קטן הצביע לכיוון הר אביטל וצעק "תיראו"!!! כולם הסתכלו ומה ראו?  מפלצת שלג ענקית!!! קשה היה לומר אם היא דומה לדוב או דרקון, כי היו לה במרכז הפנים שלושה אפים שש זרתות הפרווה שלה הייתה בצבע לבן עם נקודות בצבע ורוד, במקום זנב היה לה פונפון, במקום אש היא פזרה מרשמלו, והקול שהיא השמיע נשמע קצת כמו קוקייה..

עם זאת אף אחד לא ניבהל, כי ישר היא בירכה את כולם ב"חג שלג שמח"! הילדים הקיפו אותה ושאלו מלא שאלות. הם שאלו אותה איפה היית? וגם שאלו אפשר לעלות על הגב שלך? ואפילו שאלו אפשר לנשק אותך??

האימהות הביאו לה כוס שוקו חם, היא חייכה חיוך גדול, אמרה תודה והוסיפה שלג קר לכוס- כי כך מפלצות שלג אוהבות את השוקו שלהן.

המפלצת סיפרה שהיא מטיילת בכל העולם ונמצאת רק איפה שיש שלג, אחרת היא הופכת לשלולית גדולה וזה ממש לא כיף!! עוד היא סיפרה שכבר ביקרה כאן בעין זיוון לפני שישים שנה, אז היו פה הרבה שדות של חיטה, ומרגש לראות איך הכול השתנה..

"מה את עושה כשאין שלג", שאלו אותה ."אהההההההההה" היא ענתה ,"אז אני מורידה שלג, פשוט מאוד"! היא הוציאה מהכיס שבבטנה חפץ ארוך ונוצץ והסבירה שזהו שרביט קסמים, את השרביט קיבלה מ"סבתא שלג" לפני שנים. עם השרביט הזה אפשר להפוך בקלות גשם לפתיתי שלג. כל שצריך לומר זה שלוש מילים: "אברא שלגא כדברה".

פתאום פגע בה כדור שלג קטן שילד קטן זרק עליה. היא לא כעסה, אלא צחקה צחוק גדול. היא נהמה בקול וצעקה "מתחילים".. בתוך כמה שניות כדורי שלג עפו לכל עבר. הרבה כדורים קטנים וכמה כדורים גדולים, אותם היא כיוונה במומחיות מופלאה.

לאחר כמה שעות החושך אט אט התחלף באור וקרני שמש ראשונות החלו להפציע. מפלצת השלג חדלה להשתעשע והודיעה שהיא צריכה להמשיך לדרכה. היא הסבירה שאינה אוהבת את הבוקר המושלג, כי שמש לא עושה לה טוב.. ולכן היא תיכף תמשיך לדרכה.

"מתי תבואי שוב לבקר"? שאל אותה ילד חמוד שבדיוק סיים להחליק על גבה, והיא ענתה בערך עוד       שישים שנה.

ומאז אנשי הקיבוץ מחכים לבואה ,ובלילות שלג לבנים ישנים עם פנסים ליד המיטה. אז אם היום כשתלכו לישון בחוץ ירד שלג והציפורים יתחילו לצייץ, כדאי שתיפתחו את החלון ותבדקו אם אתם מבחינים במפלצת שלג חמודה במיוחד, שבמקום זנב יש לה פונפון. 

אם כן אל תחכו! שימו מעיל ומגפיים, תצאו לברכה לשלום ותבקשו לראות את שרביט הקסמים שהופך בקלות טיפות מים לפתיתי שלג לבנים..

 

כתבה: חן בן צבי

מרץ 2020

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות טרמפים

צור קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה

גולן App

חפשו אפליקצית מועצה אזורית גולן

 
דף בית| לוח פעילויות| ענפי שירות| לוחות| טלפונים| מידע גולן| ימי הולדת| גלריה|