משולחנו של יו"ר הועד

משולחנו של יו"ר הועד

16.11.14

לקהילה שלום רב,

בתום חצי שנה לעבודת ועד ההנהלה הקהילתי, ברצוני לעדכן אתכם בהתנהלות והעשייה השוטפת בתחום החברתי קהילתי בעין זיוון.

הועד מתכנס אחד לשבועיים, מועדי ונושאי המפגש מפורסמים לקהילה והנכם מוזמנים להשתתף בישיבות. סיכומי הישיבות לאחר אישורם אף הם מפורסמים לקהילה באתר האינטרנט.

על מנת לשמור על קשר עם הנעשה בוועדות וכך גם עם הנעשה בקהילה, כל חבר וועד בחר בוועדה או שתים כרפרנט. פעולה זו מגבירה את מעורבות חברי הוועד בנעשה בוועדות ומתן מענה מהיר בנושאים הזקוקים לטיפול.

כנציגים נבחרים של הקהילה אנו רואים חשיבות רבה במתן שרות הולם ומקצועי לחברי הקהילה. אנא, אל תהססו לפנות אלינו בכל דבר ועניין הנוגע לרווחתכם.

 

נושאים המטופלים בשוטף:

 

נושאים המטופלים בימים אלה:

עדכון פעילות בוועדות

נטלי, במסגרת תפקידה כרכזת חברתית פעלה בנחישות ובמרץ לגיוס מתנדבים מהקהילה להקמה ועיבוי ועדות קיימות והתמקצעתם. כאן המקום לפנות אליכם שוב, חסרים עדיין מתנדבים לאיוש וועדות, נשמח להיענות נוספת.  אנו זקוקים לכל אחת ואחד מכם/ן על מנת שנוכל לקדם את הקהילה שלנו למקום טוב אפילו יותר ממה שהוא כיום.

ו. הכרות -  חברי הוועדה פוגשים, מראיינים ומתרשמים ראשונים ממשפחות המבקשות להיקלט בע"ז. נציגים מועדת הכרות השתתפו בסדנה בהנחיית מכון "קינן שפי ", [ גוף מקצועי האמון על ראיונות למועמדים ליישובי הגולן]. מבקש לפנות אליכם להתנדב לארח משפחות המגיעות אלינו להכרות והתרשמות ראשונית, בדגש למשפחות עם ילדים.

ו. חזות היישוב - פועלת בשת"פ עם הצוות הירוק, צוות נמרץ וחיוני בשטח. בזכות עבודתם עין זיוון מקבלת שבחים רבים בתחום הפרדת פסולת ומשק ירוק.

ו. תכנון ובניה – ועדה המורכבת מאנשי מקצוע בתחום הבניה והתכנון, תפקידה ללוות ולאשר בנייה והתכנון ביישוב.

ו. חינוך - לפני כשנה הוקמה מחדש ועדת חינוך . הועדה לאחר חשיבה לקחה על עצמה לבסס ולהרחיב את פעילות החינוך החברתי קהילתי  בראש ובראשונה כצורך חינוכי וקהילתי וכמנוף לביסוס האמון ביכולותינו להחזיק מערכת יציבה ואיכותית .

בשלב הראשון ביקשנו להחזיר את ילדי עין זיוון  מא-  יב  הביתה .

מכאן עלה הצורך להרחיב את היקפי הפעילות ולהתאימם למערכת מקבילה באורטל הנותנת מענה חינוכי אבל גם מענה לצורך הורים  לשים את ילדיהם במסגרת  במהלך חופשים .

יצאנו לדרך עם אמירה שאנו מתאימים את היקפי השירות ומפעילים מערכת חברתית קהילתית במתכונת קיבוצית ועל בסיס פעילות מלאה בחופשות וקייטנת קיץ .

האתגר היה לא פשוט אולם היום אנו יודעים להגיד שהצלחנו ומכאן תפקידנו לשמור ולשמר את האיכות והכמות .

במערכת יש לנו 2 מדריכים : מדל"יק – אסף נוטי לילדי א- ו מד"ב – איתן אורן .

אנשי הצוות שלנו מחויבים ועושים עבודה נפלאה בחיבור האישי לילדים וברמת הקבוצה .

תומר מלווה את איתן על בסיס שבועי ונטלי את אסף .

אפשר לומר שהצלחנו ושההצלחה באה לידי ביטוי בתכנים בפעילות קבוצתית בגאוות יחידה עין זיוונית וביוזמות ספונטאניות של הילדים להיפגש גם מחוץ  למסגרת הפעילות.

האתגרים  הבאים  שעומדים  לפתחה של הועדה –

המשך וביסוס המערכת החברתית קהילתית בנפחי הפעילות החדשים

עיסוק בנושא המערכת  הפורמאלית – גן / פעוטון .

מכיוון שמדובר באתגרים חשובים ורציניים החליטה ועדת חינוך להציע בתקציב 2015 גיוס רכז חינוך שיעסוק בנושא במלוא המרץ  ויהווה עוגן למדריכים בפעילותם ויעזור לקדם את השיח וההחלטות סביב המערכת הפורמאלית .

יישר כח לחברי הוועדה המחויבים .

 

ו. קליטה -  בשנה האחרונה קהילת עין זיוון קלטה כ-10 משפחות חדשות שבנו/יבנו את ביתם בהרחבה. הועדה מלווה את הנקלטים החל משלב הטרום קליטה (משפחות שעברו וועדת היכרות אבל עדיין לא מתגוררות ביישוב).
הליווי מתבצע בכמה מישורים: במישור המעשי, המשפחות מקבלות עדכונים בכל ערוצי התקשורת לגבי הנעשה בעין זיוון והסביבה, מידע עדכני לגבי שירותים חיוניים כגון בתי ספר קופות חולים, חוגים, ספריה..
במישור החברתי, הזמנה לאירועים ומשפחה מלווה בזמן שהותם בקיבוץ, הכנת עוגה ליום הגעתם, ושלטים למשפחות הנקלטות יש את האפשרות להתארח בביתה של אילנה שטרן (בתיאום מראש) בביקוריהם בקיבוץ.

ו. תרבות – ממשיכה להנעים לנו את חווית היחד במרץ ובהצלחה. פועלת ע"פ מתכונת של חלוקת המועדים לקבוצות מתנדבים בסיועה והנחייתה. זה המקום להודות ללילך להב על שנים של ריכוז הוועדה, עשיה ברוכה ומוצלחת  ביותר. מולי ואביה מחליפים את לילך, נאחל להם הצלחה, שאר הצוות ממשיך בהתנדבותו, תודה לכם על העבודה המבורכת.

ו. גיל שלישי - בתהליך הקמה, מטרתה לפעול לרווחת האוכלוסייה בגיל השלישי בשת"פ עם מח' וותיקים במועצה. מתנדבים המעוניינים להיות חלק מוזמנים לפנות אל נטלי.

תהליך אסטרטגי

עין זיוון נכנסה לתהליך אסטרטגי בהנחיית ד"ר דפנה בן ברוך. הוקם צוות לליווי התהליך, דפנה השתתפה במפגשים עם תושבים ונפגשה גם עם בעלי תפקידים במטרה ללמוד ולהכיר את היישוב. הוגש על ידה מסמך מפורט המתאר את המצב הקיים בעין זיוון.  מסמך זה מהווה בסיס לתחילת הנעת התהליך ביישוב. בשלב זה הצוות לומד את המסמך ומחווה דעתו על מסקנותיו. השלב הבא הינו קיום מפגש קהילתי בהנחיית דפנה במתכונת "מרחב פתוח" . מפגש המערב את כל הקהילה, אשר במהלכו יתאפשר לכל תושב להעלות נושא\ים הדורשים התייחסות לטעמו, ולרכז דיון פתוח בכל נושא שיעלה במהלך המפגש. תוצרי המפגש יאספו ויהוו את תכנית העבודה לשנים הבאות בעין זיוון.

ביקור מטה המועצה בעין זיוון

ב - 26/11/2014 יערך ביקור מטה המועצה בעין זיוון . בעלי תפקידים במועצה יחד עם ראש המועצה מגיעים לביקור במטרה לשמוע, ללמוד, להכיר ולבחון את התנהלות היישוב בתחומים הרלוונטיים עבורנו. נציגים משתי ועדות ההנהלה יחד עם עמי ונטלי בסיוע היחידה לפיתוח קהילתי הכינו את הביקור. במהלך הביקור יוצגו בפני המטה הנושאים המשמעותיים שאנו עוסקים בקידומם בתחום הקהילה והאגש"ח.

תושבים מוזמנים להשתתף, אנא בתאום עם עמי במידה והנכם מבקשים להעלות נושא לדיון. הזמן קצר והנושאים מרובים.

 

לסיום,  נטלי מסיימת בסוף החודש את תפקיד רכזת חברתית בעין זיוון.

נטלי תמשיך ותשתתף במספר וועדות בישוב. מכאן אנו שולחים לנטלי המון תודות

על העשייה הגדולה והברוכה למען הקהילה והרבה הצלחה בעבודתה החדשה, כמנהלת קהילה בשעל. מתוכנן מפגש פרידה חגיגי לעמי ונטלי.

 

שוב מנצל ההזדמנות להודות לכל המתנדבים בקהילה.  מבקש להודות לאנשי המועצה על הסיוע המקצועי, סיגל היא אמנם משלנו ובכל זאת במסגרת תפקידה מסייעת רבות, חנה אפל המלווה הקהילתית, גולן שמש מנהל מח' קליטה, ועל סיוע במימון חלק מהפעילות החברתית ביישוב.

הערה: לא אהיה בארץ בין ה 19.11 עד ל 05.12, יחליף אותי חגי דריילינגר

 

בברכת שנה גשומה ועשייה מרובה, אודי

יוני 2020

א ב ג ד ה ו ש
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות טרמפים

צור קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה

גולן App

חפשו אפליקצית מועצה אזורית גולן

 
דף בית| לוח פעילויות| ענפי שירות| לוחות| טלפונים| מידע גולן| ימי הולדת| גלריה|